O vzhledu

Znáte nějakou holku, která by byla bezvýhradně spokojena se svým zevnějškem? Dívky s rovnými vlasy chtějí být kudrnaté, hubené chtějí mít větší prsa a kulatý zadek, slečny obdařené ženskými křivkami by zase daly cokoliv na světě za to, aby nemusely nosit otravné podprsenky…

Je zajímavé, že si ze školních lavic stále pamatuju Pythagorovu větu, ale co mám dělat proto, aby ze mě vyrostla sebevědomá žena, která umí být spokojená s tím, co má, mě ve škole nikdo nenaučil.

Přitom bych tuto dovednost ocenila mnohem víc, než výpočet délky pravoúhlého trojúhelníku.

V mém případě byla škola potenciálním zlatým dolem na celoživotní mindráky všeho druhu. I když se moje východoslovanské rysy příliš neliší od těch středoevropských, spolužákům po celou základku vadil můj prasečí rypák, kulatej obličej a “sopel” pod nosem (rozuměj flíček po mateřském znamínku).

Všem těm “dobře míněným” radám typu “dávej si ruku před pusu, když se směješ, vypadáš hrozně” jsem ale nikdy neuvěřila, a to z jednoho prostého důvodu – měla jsem v sobě spoustu bezpodmínečné lásky, kterou mi darovali prarodiče.

Jako malá jsem ráda pozorovala babičku, která svoje kila navíc uměla skvěle nosit a byla pyšná na svoje ženské křivky. Dokonce si pamatuju, že jsem si jednu dobu přála přibrat, abych mohla být jako ona. Babička je zkrátka mým vzorem krásy a dokonalé ženskosti. A když říkala, že se v životě neztratím, protože jsem zdravá, mám hezký úsměv a hlavu, která mi myslí, brala jsem to jako fakt.

Slova spolužáků pak pro mě měla pramalou váhu a vyloženě mě iritovala. Holky, co nemají vzor ve svých nejbližších, to mají s přijetím sebe sama a nalezením své krásy těžší, ale jedno je jisté – úsměv sluší každé.

Úsměv je mocná zbraň, holky moje. Věřte mi a využívejte ho.😉

Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: