O touze po psaní

Jsem grafoman.✍️

Nedokážu posoudit, jestli zcela splňuju definici chorobného stavu mysli, pro nějž je typické psaní nesmyslných, nesouvislých shluků slov, ale s nutkavou touhou po psaní jako takovou se potýkám už odmalička.

K psaní jsem se uchýlila vždy, když bylo potřeba utříbit si myšlenky po náročném dni, vyrovnat se s nešťastnou láskou nebo další hádkou s rodiči.

Píšu i teď. Dohromady mám šest různých deníků. Všechny přitom průběžně aktualizuju a zapisuju si do nich. Je to taková moje jistota v nejistém světě.🙈

Psaní na blog ale pro mě pořád představuje vyšší dívčí.

Zdrženlivější a racionálnější část mého já je přesvědčena o tom, že všechno, co vypustím veřejně do světa, přece musí mít nějakou úroveň.

Zcela jistě se na mě podepsaly hodiny studia obsahového marketingu, SEO a čtení článků z marketingové branže. Neustále mi znějí v hlavě poučky – „produkujte užitečný obsah“, „definujte svoji cílovku“, „vytvořte si dlouhodobou vizi“, „mějte jednotný styl“ a „myslete konzistentně“. Ani jednu z těchto pouček se mi však na osobním blogu nikdy nedařilo a nedaří naplňovat.

A než vymýšlet „klíčová slova“, co by mohla být „relevantní“ pro moji „cílovku“, raději jsem vždy sáhla po některém ze svých deníků a prostě se z toho všeho vypsala do šuplíku.

Samotnou mě ale překvapilo, jak mi publikace včerejšího článku udělala dobře. Chorobná touha po publikaci vlastního díla na mě jako grafomana zřejmě sedí naprosto přesně. :-) Celou noc se mi pak zdálo o tom, jak postupně zpracovávám další a další náměty. Potily se mi ruce a nemohla jsem se dočkat rána.

Ne, není pravda, že bych se nevyspala kvůli klukům a jejich kašli. Viníkem byla jen a jen moje hlava plná nápadů. Nemohla jsem se dočkat, až Jonášek usne a moje prsty se zase rozběhnou po klávesnici. Jaká slast!Řekla jsem si, že svůj blog pojmu trošku jinak. Místo pozdravů z Bruselu pro své nejbližší, co jsem posílala mailem, teď budu prostě psát myšlenky na blog a neřešit, jestli obsahují to správné klíčové slovo. Je to přece jen a jen můj prostor. Tak!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: