Do vztahu by měl víc investovat muž

Kdysi jsem na svém instagramovém profilu @uljana_montenegro poznamenala, že tím, kdo investuje do vztahu víc, by měl být muž.

View this post on Instagram

Zdá se mi to, nebo je v poslední době běžnější koupit si byt, než si pořídit dítě? ⠀ Že říct si “ano” je příliš velký závazek, ale hypotéka je vlastně ještě docela v pohodě? ⠀ Už delší dobu mám takovou teorii, že páry, které se rozhodnou pro koupi nemovitosti, aniž by byli svoji, jsou zatvrzelí příznivci placení napůl. A tak trochu egoisti. ⠀ Ta hypotéka je totiž pomyslně poslední instance, kde se splátky dají vydělit dvěma a pošéfovat trvalými příkazy. ⠀ U toho ostatního to tak není. Manželství ani péče o dítě nikdy nebudou vyrovnané jako účty v restauraci. ⠀ Vždy do toho bude ten jeden dávat víc. Víc energie… víc lásky… víc trpělivosti… nebo peněz. A řekla bych, že peníze zdaleka nejsou tím hlavním měřítkem. Dají se (jednoduše) vydělat. Někdy dokonce jen tak odsedět od devíti do pěti v kanclu. ⠀ Uzavřením manželství a narozením dítěte se ale rázem ocitáte v nové práci, která trvá non-stop. Žádné víkendy, sick days ani dovolené ve smyslu hledání sebe sama a uspokojování vlastních potřeb. Už nikdy nebudete tak úplně sami. ⠀ Tak proč mi to v období dospívání a randění nikdo neřekl??? ⠀ Proč jsem byla skálopevně přesvědčená o tom, že je cool mít „svoje“ pevné zásady – automaticky platit svou útratu v kavárně, vstupenku do divadla, být soběstačná a nenáročná pro svého (potenciálního) partnera? ⠀ Jak se během randění mají položit základy pro „společnou“ budoucnost, když si každý bedlivě hlídá a počítá to „svoje“? ⠀ Odstoupení od rozpočtu 50/50 by vlastně mohlo být takovým ukazatelem vyzrálosti vztahu. Pokud je do toho člověk ochoten investovat víc než jen jako „spolubydlící“ ve společné domácnosti (nemyslím jen finančně), záleží mu na něm. ⠀ A tím někým, kdo investuje víc, by měl být muž. Nemyslíte?😉 ⠀ ⠀ ⠀ #finance_umontenegro #finance #manzelstvi #penize #vztahy #placeni #napul

A post shared by Uljana Černohorská (@uljana_montenegro) on

Načež následovala vlna tichého nesouhlasu a lítostivých pohledů směrem k Jakubovi.

Vysvětlím vám to ale na jednom příkladu.

Na pískovišti v Rusku jsem se seznámila s maminkou roční holčičky. Byla už od pohledu strhaná, holčička jí dávala strašně zabrat. A byla na všechno sama.⠀

Během našeho small talku jsem si z malých střípků poskládala její příběh.

Slečna měla dobře rozjetou kariéru v Soči, ale seznámila se s panem Dokonalým, který je původem z Rostova. Bez zaváhání se přestěhovala za ním. Je to sice jen 500 km, ale najít si uplatnění v oboru za srovnatelných finančních podmínek už nedokázala a šla do zaměstnání, které se zrovna naskytlo. Bez smlouvy na dobu neurčitou, a tedy i bez nároku na mateřskou.

Nevím, co se dělo potom, ale když se řešilo jméno pro jejich nenarozenou holčičku, slečně se zdál sen o tom, že se bude jmenovat Alisa. Jediné, co jí na tom jménu vadilo, bylo to, že se úplně stejně jmenovala bývalá partnerka pana Dokonalého, která jí po přestěhování do Rostova poměrně dost osladila život. A jen tak mimochodem, pan Dokonalý se prý mezi Alisou a mojí známou dlouho rozhodoval.

Teď jsou prý moc šťastní a moje známá z pískoviště je ráda, že to tak dopadlo.⠀

Jen si pan Dokonalý nedávno našel dobře placenou práci na parníku a odjel na pět měsíců pryč, takže se znovu uvidí, až bude holčičce rok a půl.⠀

Tak nevím, ale moc to své známé z pískoviště nezávidím.

Vykašlala se na dobře placenou práci v rodném městě, přestěhovala se za svým Vyvoleným, kde čekala, jak dopadne jeho vnitřní dilema, porodila mu holčičku Alisu a vychovává ji v cizím městě bez podpory muže, kvůli kterému to všechno podstoupila.

Co by se ale stalo, kdyby to byl její Vyvolený, kdo by se musel přestěhovat za ní a bojovat o její přízeň s dalším nápadníkem? Její postavení by teď bylo úplně jiné, že? Minimálně by nepřišla o dobře placené zaměstnání, měla by nárok na mateřskou a její Vyvolený by se musel sakra snažit, aby se opravdu stal jejím Vyvoleným.

Je to samozřejmě velice zjednodušený obrázek, který jsem si nakreslila podle několika indicií během chytání našich ratolestí.

Tento příběh může mít mnoho dalších odstínů a nuancí, ale na jednom trvám, holky moje.

Vybírejte si partnery z těch, kteří si vybrali vás!⠀

Příště vám povím, jak si dědeček získal naši babičku.😉

Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: