Do vztahu by měl víc investovat muž?

Kdysi jsem na svém osobním profilu @uljana_montenegro poznamenala, že tím, kdo investuje do vztahu víc, by měl být muž. Načež následovala vlna tichého nesouhlasu a lítostivých pohledů směrem k Jakubovi.

Vysvětlím na jednom příkladu.

Na pískovišti v Rusku jsem se seznámila s maminkou roční holčičky. Byla už od pohledu strhaná, holčička jí dávala strašně zabrat. A byla na všechno sama.

Během našeho small talku jsem si z malých střípků poskládala její příběh.

Slečna měla dobře rozjetou kariéru v Soči, ale seznámila se s panem Dokonalým, který je původem z Rostova. Bez zaváhání se přestěhovala za ním. Je to sice jen 500 km, ale najít si uplatnění v oboru za srovnatelných finančních podmínek už nedokázala a šla do zaměstnání, které se zrovna naskytlo. Bez smlouvy na dobu neurčitou, a tedy i bez nároku na mateřskou.

Nevím, co se dělo potom, ale když se řešilo jméno pro jejich nenarozenou holčičku, slečně se zdál sen o tom, že se bude jmenovat Alisa. Jediné, co jí na tom jménu vadilo, bylo to, že se úplně stejně jmenovala bývalá partnerka pana Dokonalého, která jí po přestěhování do Rostova poměrně dost osladila život. A jen tak mimochodem, pan Dokonalý se prý mezi Alisou a mojí známou dlouho rozhodoval.

Teď jsou prý moc šťastní a moje známá z pískoviště je ráda, že to tak dopadlo.

Jen si pan Dokonalý nedávno našel dobře placenou práci na parníku a odjel na pět měsíců pryč, takže se znovu uvidí, až bude holčičce rok a půl.

Tak nevím, ale moc to své známé z pískoviště nezávidím.

Vykašlala se na dobře placenou práci v rodném městě, přestěhovala se za svým Vyvoleným, kde čekala, jak dopadne jeho vnitřní dilema, porodila mu holčičku Alisu a vychovává ji v cizím městě bez podpory muže, kvůli kterému to všechno podstoupila.

Co by se ale stalo, kdyby to byl její Vyvolený, kdo by se musel přestěhovat za ní a bojovat o její přízeň s dalším nápadníkem? Její postavení by teď bylo úplně jiné, že? Minimálně by nepřišla o dobře placené zaměstnání, měla by nárok na mateřskou a její Vyvolený by se musel sakra snažit, aby se opravdu stal jejím Vyvoleným.

Vybírejte si partnery z těch, kteří si vybrali vás, holky moje‼️

Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: